Svatební oblek, smoking

Svatba nejsou jen krásné svatební šaty pro nevěstu. Neměli bychom zapomínat ani na ženicha. Ženich si v tento vyjímečný den může obléknout frak, smoking, žaket nebo klasický společenský oblek.

Frak pro ženicha

Frak je rozhodně nejhonosnější a bude se hodit k opravdu velké svatební toaletě nevěsty. Předpokládá se při pompézních svatbách civilních i církevních. Pokud se snoubenci rozhodnout pro honosné šaty, měli by být takto oblečeni svědci a rodiče.

Žaket

Žaket je velmi oblíbený v Anglii. V Česku je vidět na svatbách stále častěji. Žaket se hodí ke klasičtějším šatům nevěsty, představuje solidnost a umírněnost. K extravagantním šatům nevěsty se určitě svatební žaket nehodí.

Smoking

Smoking je skvělou volbou pro klasické i moderní svatby. Ve svatebním smokingu jsou pánové elegantní a slavnostní. Ve smokingu budou dobře doplňovat nevěstu v klasických šatech i moderních svatebních šatech.

Společenský oblek

Ve společenském obleku se bude dobře cítit i zapřisáhlý zastánce  džín a triček. Oblek už není vnímán jako nutné zlo, ženich se v něm bude cítit dobře. Může být tmavší i světlý, záleží na typu a ladění svatebních šatů nevěsty. Hodí se v podstatě ke všem typům šatů, které si nevěsta zvolí.